Home Forum Photogallery FAQ 28. May 2020 10:46
Navigace

Kdo je on-line
Hosté on-line: 2

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 372
Nejnovější člen: JG1_Willy

Kdo tu byl
606_Ramon Jmeno: 606_Ramon
Vstoupil: 06.02.12
3 tdn
Longnez Jmeno: Longnez
Vstoupil: 15.11.13
6 tdn
Kukulo Jmeno: Kukulo
Vstoupil: 07.02.12
7 tdn
606_Tclaw Jmeno: 606_Tclaw
Vstoupil: 16.04.12
8 tdn
200th_TAR0 Jmeno: 200th_TAR0
Vstoupil: 19.04.12
8 tdn

Kdo je na TS ACES

Číst diskuzi
Aces over Europe | Aces over Pacific » CZ Aces over Europe / Aces over Pacific servers » Společné polety
 Vytisknout diskuzi
Operation TEN-GO
Matylda
Nevidím v eventlogu řádek megaplop. A ne, už to vidím, je tam toho celá hromada:

damaged on the ground
was killed
crashed at
bailed out at
disconnected
Úsměv

Takže hromada šrotu je tam kde má být a to je hlavní - dobrá práce. Držel jsem online palce a čekal na výsledek, ale nebylo pochyb. Gůd džáb.
i346.photobucket.com/albums/p416/matyldafilmstudio/MFMS_signature_zpspuixyexe.png

Doyle: Máme dvě možnosti. Buď je setřesem, nebo ne.
Bodie: Ty jsi génius.

http://www.youtube.com/user/Matyldafilm
erichos
Mrknutí
Inak chýbal si Matyldo, ale chvalabohu sme to zvladli, nebolo to len tak a musim povedat ze sme sa s tymi torpedami dost dlho nechali prosit kym sme trafili ale hosi od bombarderov robili svoj job od zaciatku do konca viac ako zodpovedne a hrýzli tu nestastnu lod ako morske pyranhe, nakoniec bola rada ze ju dorazilo torpedo a mohla sa v klude odobrat na morske dno. 50 minut pred koncom misie to uz mala za sebou a postarali sme sa aj o ostatnu cast flotili. No a nakoniec ako sa na poriadnych namornikov patri sme dali aj slusny kufor a nenasli uz vobec nič sakra Šklebící se
Megažblnk sme dali len maly ale pekny a sli spať. Pekny polet, vdaka vsetkym, tesim sa na dalsie.

Letu zdar.

311_Bob
Není nad to si jednou za čas zahrát na otravný hmyz =) Díky za skvělou specku a těším se na další

Kukulo
No, nesol mi interfernet tri dni... Ale zas som spravil niekoolko peknych screenshotov. Nak to dam kokopy, bo naky report by sa hodil. Akcia sa nekonci odchodom posledneho pilota zo servera. Screenshoty, obrazky, fotky, nazory co bolo fajn co naprd a co sa da zlepsit su vitane. A dakovacka nakoniec.
Letka_13/Kukulo

311_Vont
Operace TEN GO

Trochu pozdě, ale přece jen sem dám ke shlédnutí pár fotek

YouTube Video

For all harpoons and hooks - how it sees the bomber pilots
Upravil/a 311_Vont dne 21.04.2015 22:28
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg
...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...

...uděláme to po námořnicku: kdo první umře - prohrál...

Kukulo
Utesena zbierka Vontiku!
www.navsource.org/archives/02/020997.jpg
Letka_13/Kukulo

311_Vont
pěkné Kukulo Mrknutí
Upravil/a 311_Vont dne 21.04.2015 22:33

CountZero
311_Vont napsal:

Operace TEN GO

Trochu pozdě, ale přece jen sem dám ke shlédnutí pár fotek

YouTube Video

For all harpoons and hooks - how it sees the bomber pilots

Nice vid

mission was nice, see you guys on next event like this

311_Vont
Thanks CountZero surely together we'll fly soon Mrknutí

Kukulo
Uz je tomu nejaky ten piatok co sme leteli tuto akciu, pravda. Chcelo to vsak trocha odstup aby sa clovek pozrel aj z ineho uhla pohladu. Bola to jedna z najsialenejsich misii co som letel, a najsielenejsia co som usporiadal Šklebící se
Povodna myslienka bola letiet len cervene bombardery, ale kedze Ten-Go bola vlastne misia kamikaze, pribudla moznost letiet kamikaze za modru stranu a aj eskortu pre pilotov bozskeho vetra. Toto rozsirenie povodnej koncepcie malo samozrejme podstatny vplyv na priebeh samotnej misie. Chcel som aby kamikaze zazili bezradnost ked ich budu stihat rychlejsie USN stroje, ked ich nabonzuje radar a bude ich nutit vymyslat taktiky aby presli cervenej stihacej stene cez rozum. A ono to bolo uplne inak... Nasi kamikaze boli ladovo kludni, bez stresu a stres naopak zazili cerveni piloti ked sa snazili rozobrat rozhodne utoky pilotov ktori sa tesili na stretnutie v jaskyni Jasukuni...

Ako to byva, cast pilotov sa nemohla dostavit na akciu. Na cervenej strane to sposobilo isty zmatok. Pocet prihlasenych pilotov na modrej strane hovoril jasne ze stihaci cover cervenej strany sa nebude nudit. Presunul som teda niekolkych pilotov z bombarderov ku stihacom. Prisli aj neprihlaseni piloti co samozrejme pomohlo. V prvej vlne letelo 11 nasich bombarderov. Myslim ze vsetko to boli Helldivery. Yamato sme nasli a dostalo niekolko zasahov. Moj stroj vsak bol zostreleny. Pridal som sa ku CAP nad lodami a tam som stravil drvivu vacsinu casu tejto misie. Dalsie vlny uz boli zlozene z Avengerov. Zial pilotom sa nepodarilo najst Yamato. Pretoze Helldivery prvej vlny boli napadnute IJN stihacmi, poslal som dva nase Hellcaty najst skupimnu Avengerov a kryt ich. Ak sa dobre pamatam, vsetky Avengeri ktore mali Hellcaty najst sa zrutili po tom co im dolso palivo... Jeden po druhom... Hellcaty sa po snad hodine a pol vratili nad lode, bez kontaktu s protivnikom a aj bez kontaktu s Yamatom. Bitevnu lod vsak nenasla ani druha skupina Avengerov. Yamato sme lokalizovali cca 40min pred koncom misie. Vrhli sme prakticky vsetko do utoku ale bolo uz neskoro. S urcitostou viem o jednom zasahu torpedom. CountZero znicil tusim este s Helldiverom vezu "A". Poskodenie bitevnej lode bolo vsak male a nasa uloha potopit Yamato nebola splnena.

Modri piloti skusili viacere sposoby ako utocit. Stretli sme jednotlive stroje letiace nizko nad hladinou, skupiny strojov nad hladinou, kamikaze aj konvecne utociace stroje, subojili sme so stihackami z "Jinrai Butai", aby sme nakoniec narazili na vysoko letiace kamikaze v skupine a na to sme recept nenasli. Radar nas neinformoval o vyske protivnika a ten vyuzil tento nedostatok dokonale. Nastastie kamikaze pouzili tuto taktiku az po polovici hracieho casu. Na cervenej strane sa nam z neznameho dovodu odpisala paluba eskortnej lietadlovky USS Bataan. Nebolo mozne z nej vzlietnut. Lod neniesla znamky poskodenia, ale piloti sa z nej museli presunut na ine lode. Vzapati, bez toho aby kamikaze tusili ze jedna lod je z hry von dokoncili uspesne prvy koordinovany utok z vysky a potopili USS Hancock. Ta dostala uz viacero zasahov predchadzajucich naletoch. Zostavali teda dve funkcne lode, USS Bunker Hill a USS Essex. Dalsie utoky kamikaze vyradili z cinnosti palubu USS Bunker Hill. Tato lod zahalena do dymu a plamenov schytala aj viacero zasahov z riadenych bomb "Ohka", ci dokonca aj zasah dvojmotorovou Betty. To sa uz misia chylila ku koncu. Modriu piloti mali potencial vyradit viacero lodi, ale podla dohody neslo o to tlacit na pilu. Ak poskodili aj palubu Bataanu, vysledkom bola jedna lietadlova lod potopena a dve tazko poskodene. Essex sice nehorela, ale zrejme sa nevyhla zasahom zurivo utociacim kamikaze.

Misia mi priniesla rozporuplne pocity. Zalietal som si dosyta, nastrielal sa na tri mesiace dopredu. Palubne operacie boli a tiez ich nebolo malo, ci uz kolizii alebo pristati a vzletov, padov do mora, vybuchov, no dobre to bolo. Vo vseobecnosti modri piloti boli spokojni, cerveni piloti boli zozierani nemoznostou zastavit prival kamikaze a neuspechom pri hladani Yamata. Trvalo niekolko dni nez som to ako organizator rozdychal. Spociatku som to bral ako fail. Tolko hodin roboty a vyslo to nazmar? S tym by sa asi nikto kto organizuje takuto akciu nezmeril. Potencial misie zostal nevyuzity, preto nasledoval navrat k povodnej koncepcii misie a odletenie Operacie Ten-Go kde sme sa sustredili na nesplnenu ulohu USN bombarderov. A to bola bodka za touto akciou.

S odstupom casu Operaciu Ten-Go nehodnotim ako fail. Pozrel som tracky kde bolo vidiet ze nikto nikomu nezostal nic dlzny, emocie co sme zazili boli autenticke, preto tieto akcie lietame - zazit viac ako zvycajne. Mali sme velmi dobru misiu zo Saldakovej dielne, osvedceny server od Orlov kde sme mohli aj testovat/trenovat, AOE TS ktore dal k dipozicii Podrs rovnako ako neverejne vlakna na AOE fore, mnoho historickych skinov lodi a lietadiel, Iwojimu bez hory Suribaci a s novymi texturami od cyberolasa, pri druhej akcii sme mali aj nove radarove puzdro pre Avengera (da sa vyuzit aj do buducna), velmi dobru ucast 39 pilotov a prisiel aj veikso. Erichos sa po dlhej odmlke znova posadil za virtualny kokpit a to bola dalsia vyhra tejto akcie. Tymto dakujem vsetkym ktori sa pricinili o pripravu misie aj vsetkym ktori misiu odleteli. Bol to nevsedny zazitok a nelutujem ani minutu casu ktory som venoval priprave misie. Asi by som niektore veci uz urobil inak, ale to su cenne skusenosti a k tym sa da dojst len metodou pokus-omyl.

Snad sme este nepovadali posledne slovo a dockame sa dalsich akcii z nasej dielne.

Bolo mi potesenim, priatelia. Nizsie na Vas caka rozsiahly fotoreport z oficialnej casti Operacie Ten-Go. Hooks UP!
Letka_13/Kukulo

Kukulo
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/tenGo2.jpg

Saldak sa vyhral s misiou, na letiskach to zilo...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/idylka.jpg

Saldakov zmysel pre atmosferu...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/vrak.jpg

Retexturovana Iwojima bez hory Suribaci, specialne pre nasu akciu od cyberolasa:
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/IWO.jpg

Naozaj kus dobrej roboty (dosperkovane Saldakovymi ohnami):
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Iwo2.jpg

Letisko zahrmelo dunenim desiatok motorov...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Ruch.jpg

A6M5b Jinrai butai prave vzlieta...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/vzlet.jpg

A6M5c Jinrai butai pri lete nedaleko ostrova...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/5c.jpg

Uz to zacalo... Judy preklzla popri radarovej hliadke...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/radarPatrol.jpg

Dvojica D4Y sa priblizuje k torpedoborcu radarovej hliadky...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/JudyKamikaze.jpg

127mm delova veza prave vypalila salvu ale nezastavuje utocnikov...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/JudyKamikaze2.jpg

Prva Judy narazila do torpedoborca, druha vsak dymom zahaleny torepdoborec preletela pomedzi nadstavby a skoncila vo vode. Moment tesne pred koncom druhej Judy...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/JudyKamikaze3.jpg

Paluby USN lodi vypustili mraky lietadiel. F6F na palube USS Bataan...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Bataan.jpg

Prva vlna Helldiverov sa formuje... Foto jak do casaku:
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/doCasaku.jpg

Helldivery nasli Yamato a pustili sa tvrdo za nou...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/dive.jpg

bombs AWAY!!!
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/B_away.jpg

Paluba japonskeho torpedoborca... Helldiver prave tesne minul ciel...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Miss.jpg

Po bombardovani Yamata piloti ostrelovali ostatne lode raketami...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/rockets.jpg

Niektori mali vsak menej stastia...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/nedoleti.jpg

Bad luck...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/AAAkill.jpg

Veza "A" znicena...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/damage.jpg

Medzitym cover USN lodi ide nekompromisne po nebezpecnych kamikaze...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/getHim.jpg

BANZAI!!!
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Banzai!.jpg

Fotogulomet mojho Hellcatu (ospravedlnte znizenu kvalitu kolorovaneho zaznamu, predsalen povodne zabery maju 70 rokov...):
YouTube Video

USS Hancock dostava zasah strojom kamikaze (sledujeme z paluby USS Bataan):
YouTube Video

Tato letka Avengerov sa navzdy bez stopy stratila...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/DBS.jpg

Indy a Colonel na ceste k Avengerom... Nenasli ich...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/COL_Indy.jpg

Duel!
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/DUel.jpg

Aj japonski stihaci vedia strielat...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/kill.jpg

Americki neostavaju nic dzni...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/PK.jpg

Nestastny USS Hancock...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Hancockdown.jpg

Po potopeni Hancocku sadam s F6F na USS Bataan:
YouTube Video

Dramaticke Carrier operations...
YouTube Video

Ku koncu misie vsetci vzlietame na vsetkom... smer konecne najdene Yamato...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/vsiciNakoniec.jpg

F6F odhadzuje bomby...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/F6FBombs.jpg

Zasah...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/zasah.jpg

Este rakety...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/rocketAttack2.jpg

Odvaha...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/odvaha.jpg

Riadena bomba...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/let2.jpg

Blazon ci hrdina?
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/let.jpg

Nezastavitelny...
dl.dropboxusercontent.com/u/23424124/ten-go/Ohka.jpg

USS Bunker Hill...
YouTube Video

The end

Letka_13/Kukulo

veikso
Kukulo je číter.
Jinak by mě nikdy nepoznal v tom zeru!Naštvaný
A to jsem schválně šikmil oči jako ostatní...
Nebojte se ohně chlapci, je to pro vaše dobro!

saldy
Skvělý report, díky, jo to byly tenkrát časy Úsměv

http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
311_Vont
Pardní fotorepors i s příběhem super Kukulo Mrknutí

Ps: vše nejlepší k jmeninám Cool

Kukulo
Dobre to bolo secko.

Ano, Colonelo sa uz hadam kdesi cervena ked ma toho mena Úsměv
Letka_13/Kukulo

erichos
Kukulo, krasa, dal si si s tym robotu a hned sa mi vynorili spomienky, mal som to stastie uzit si to prvy krat za modrych a druhy krat za cervenych, a v oboch pripadoch byt uspešný Šklebící se
Letu zdar Mrknutí

CountZero
Nice pictures and videos Kukulo

Přejít na fórum:
Google Web Translate
ENG DEU ESP BRA FRA RUS

Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

08.12.2019 23:55
it's working again

05.12.2019 18:04
I’m working on it stay tuned Mrknutí

30.08.2019 22:32
Statistics just do not work for me? Smutný

18.05.2019 23:02
both servers are on-line again (test maps ) enjoy

02.05.2019 06:44
Important Info: Servers will be back online soon with some new maps & nice updates. Be patient.

30.12.2018 14:10
Update! Today 24.02 at 17:00 Central European time bombsquad from Russia will fly on AoE or AoP server. Everyone are invited to join! Úsměv

02.08.2018 22:29
all servers up!! Úsměv

19.07.2018 15:09
Aktualizujte si prosím IP adresu a port pro Teamspeak AOE díky Ip adresa: 62.168.30.27:7231
heslo: aces

19.07.2018 15:08
Please update IP adress and port for Teamspeak AOE thanks Ip address: 62.168.30.27: 7231 password: aces

25.05.2018 15:35
My pleasure! It was great fun, esspecially our attack on Truk, and long trip back to carrier. Úsměv

ACES Servers © 2012-2014